07 Mayıs, 2019 Okuma süresi 3 dakika

16 Yorum

Stil sahibi olmak, bireylerin toplum içerisindeki statülerine olumlu etkide bulunarak maddi ve manevi olarak tatmin sağlanmasına vesile olur. Hal böyle olunca insanlar tarz sahibi olmak için özen gösterirler. Tarz sahibi olmak için ise saç, cilt bakımı, duruş ve giyim gibi pek çok farklı konuda kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Biz de bu yazımızda bir bireyin tarzında belki de en büyük rolü oynayan giyim kısmını detaylı bir şekilde ele alacağız ve size adım adım nasıl tarz sahibi olabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Giyinirken stil sahibi bir görüntüye sahip olmak için ilk odaklanmanız gereken nokta moda akımlarını takip etmek ve bu doğrultuda kıyafet tercihleri yapmak olmalıdır. Gün geçtikçe daha da hızlı geçişlere şahit olduğumuz moda dünyasını da sürekli güncel olarak takip etmek oldukça zordur. Bu zorluğun yanında sürekli olarak gardırobunuzu değiştirmek de fazlasıyla maliyetli olacaktır. Bu nedenle, daha az parça kıyafetle daha fazla ve modaya uygun kombinler yapabileceğiniz en optimum senaryolar üzerine yoğunlaşmanızda fayda vardır. Alışverişlerinizde yüksek verimi yakaladığınızda kıyafet harcamalarınızı olabildiğince düşük tutarken modaya uygunluğunuzu da bir o kadar yukarıya taşıyabilirsiniz. Bu verimlilik ise aşağıda bahsedeceğimiz adımları benimsemek ve hayatınıza doğru bir şekilde uygulamanızdan geçiyor.

Tarz dediğimiz kavram; çok keskin çizgileri bulunmayan, zaman zaman objektif yargılara dayanmakla beraber özünde sübjektif olan bir olgudur. Bu nedenle de bu yazıda bir yandan sizlere toplumda ve moda dünyasında kabul görmüş objektif yargıları sizlerle paylaşırken, diğer yandan sübjektif düşünce yapınızı besleyecek ipuçlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Daha önce pek çok blog yazımızda da bahsettiğimiz gibi şık olmak insanların gözünde güzel giyinmenin ötesinde kendiniz olmak, kendinize yakışanı giymek ve bundan ötürü kendinizi mutlu hissetmenizle alakalıdır. Çok da uzatmadan hadi tarz sahibi olmanın yollarına göz atmaya başlayalım.

Nasıl Bir İzlenim Vermek İstediğinizi Sorgulayın

Net bir tarzınız olmadığını düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken şey nereye varmak istediğinize karar vermek olmalıdır. İnsanların gözündeki algınızın nasıl olmasını istediğinizi düşünmek ise bu karar için atılması gereken ilk adımdır. Vermek istediğiniz izlenimi düşünürken çevrenizdeki (fenomenler, ünlüler vs. dahil) tarzını beğendiğiniz kişileri gözünüzün önüne getirmekte doğru bir karar almanıza fayda sağlayacaktır. Nereye varmak istediğinize karar verdikten sonra insanların gözünde yaratmak istediğiniz izlenimin sizi ne kadar yansıtacağını ve sizi mutlu edip etmeyeceğini de düşünmelisiniz. Giyeceğiniz kıyafetlerin sadece sizi tarz sahibi yapmasını değil aynı zamanda da mutlu etmesini de amaçlamalısınız. Emin olun mutlu bir birey olmak size elde edilmesi en güç tarzı zaten verecektir ve geriye sadece doğru kıyafet seçimlerini yapmak kalacaktır.

Farkınızı Ortaya Koyun, Kombinlerinize İmzanızı Atın

Kıyafet seçimi yaparken herkesten farklı bir tarza sahip olmak ve kendinize has bir stili ortaya çıkarmak için kombinlerinize küçük dokunuşlarla renk katmalısınız. Örneğin, deri görünümlü bir jogger pantolon üzerine beyaz bir basic tshirt ve onun üstüne de ceket giydiniz. Bu kombinle çok şık bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Ancak stil sahibi olmak için bu kombine sizden bir parça ile küçük bir dokunuş yapmanız gerekir. Bir şal, fular, çanta, kolye gibi küçük aksesuarlar da işte tam da bu noktada devreye girerek imzanızı atmanıza yardımcı olur. Özellikle bu tarz dokunuşları sürekli hale getirir ve günlük kombinlerinizde ortak noktalar yaratabilirseniz kendinize bir imza yaratmış olursunuz.

İlham Almaktan Çekinmeyin

Stil sahibi olmak için tamamen orijinal kombinler yaratmanız gerekmez, hatta tamamen orijinal kombinler yaratmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, stil sahibi diğer insanların yaptıkları kombinlerden ilham alabilirsiniz. Özellikle kendinize daha yakın hissettiğiniz influencerlar ve blog yazarlarını takip edebilir, üzerine kendi dokunuşlarını yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Muhafazakar giyim konusunda takip edebileceğiniz bazı tesettür giyim influencerlarını listelediğimiz blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Marka Seçimlerinizi Özenle Yapın

Güzel giyinmenin en önemli adımı doğru kıyafetlere sahip olmaktır. Bu nedenle de gardırobunuzu oluştururken alışveriş yapacağınız markaları özenle seçmelisiniz. Yaptığınız kombinlerle fark yaratmak için giyeceğiniz kıyafetlerin mümkün mertebe yıllardır insanların giydiği sıkıcı parçalardan farklı, güncel modaya uygun ve kaliteli kumaşlar kullanılarak üretilmiş olması gerekir. Bu noktada yıllardır koleksiyonlarını değiştirmeyen ve her sene aynı parçaları sunan sıkıcı markalar yerine Touché Privé gibi yenilikçi markaları tercih etmelisiniz. Touché Privé, her sezonun modasına göre yenilenen koleksiyonları ile alışılagelmiş parçaların dışına çıkmanıza ve eşsiz kombinler yapmanıza imkan tanır.

Kendinize Zaman Tanıyın

Yazımızın başında stil konusunun hem objektif hem de sübjektif temellerden beslendiğinden bahsetmiştik. Tam da bu sebepten ötürü stilinizin oturması zaman alacaktır. Bu süreçte stilinizi çevrenizdeki insanlardan dönüşler alarak güncellemeye devam etmelisiniz. Moda algısının kafanızda oturması ve stilinize dair çizgilerinizin oluşması için kendinize zaman tanımalı ve bu konuda aceleci davranmamalısınız. Eğer sürekli olarak kendinizi geliştirerek ilerler ve çevrenizden gelen eleştirileri doğru filtrelerden geçirerek dikkate alırsanız sizin de stil sahibi bir bireye dönüşmemeniz için hiçbir sebep yok.

Aslında bu konuda yazılabilecek daha pek çok şey olmakla beraber stil sahibi olmayı bir yazı içerisine sıkıştırmak da bir hayli zor. Umuyoruz ki bu yazı ile sizlere stil sahibi olmak konusunda bir şeyler katabilmişizdir. Kendinizi bu konuda daha fazla geliştirmek için olabildiğince fazla moda blogu okumanız gerektiğini unutmayın. Son olarak; en güzel stilin sizin en mutlu edecek olan olduğunu hep hatırlayın. Sağlıcakla kalın 😊

Touché Editor
Touché Editor


Yanıt

goobetpt
goobetpt

20 Eylül, 2020

Visa Electron
agoobetpt
goobetpt http://www.gh30u8p6tr05i12z8ch7xltg920q893ls.org/
[url=http://www.gh30u8p6tr05i12z8ch7xltg920q893ls.org/]ugoobetpt[/url]

oagoqazoa
oagoqazoa

19 Eylül, 2020

Online[/url] Amoxicillin 500mg nlf.zuvw.toucheprive.com.opw.ib http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
aheseuq
aheseuq

19 Eylül, 2020

] Amoxicillin 500mg Capsules xzh.remv.toucheprive.com.hnf.br http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

ityagiy
ityagiy

19 Eylül, 2020

500mg Capsules[/url] Amoxicillin 500 Mg crb.rmfq.toucheprive.com.exv.zc http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
bumapji
bumapji

19 Eylül, 2020

500mg Capsules[/url] Buy Amoxil Online lgs.thyi.toucheprive.com.bki.rl http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
yjucizuohuq
yjucizuohuq

19 Eylül, 2020

Amoxicillin[/url] Amoxicillin Online lug.zqql.toucheprive.com.sod.jv http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
egezuratiu
egezuratiu

19 Eylül, 2020

] Amoxicillin 500 Mg pyv.tsef.toucheprive.com.qgc.uo http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

npgqkzbb
npgqkzbb

10 Eylül, 2020

Visa Electron
npgqkzbb http://www.g0r069pz0qnn4dqtg5s10c010723xyk5s.org/
[url=http://www.g0r069pz0qnn4dqtg5s10c010723xyk5s.org/]unpgqkzbb[/url]
anpgqkzbb

avozacicoduro
avozacicoduro

10 Eylül, 2020

Amoxicillin Online[/url] Amoxicillin 500 Mg wfz.gixi.toucheprive.com.kdx.hv http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
uvxabudijr
uvxabudijr

10 Eylül, 2020

500 Mg Dosage[/url] Amoxicillin 500 Mg gsp.hkph.toucheprive.com.mvp.mo http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
aqajinu
aqajinu

06 Eylül, 2020

Online[/url] Amoxicillin fjr.hykl.toucheprive.com.dxq.ue http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
ugutofetuzodi
ugutofetuzodi

06 Eylül, 2020

Amoxil Online[/url] Amoxicillin 500mg Capsules vvs.euod.toucheprive.com.rwd.hs http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
axobiaz
axobiaz

06 Ağustos, 2020

500mg Capsules[/url] Amoxicillin zhb.yagj.toucheprive.com.ojz.km http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
ufilevm
ufilevm

06 Ağustos, 2020

] Amoxicillin 500mg Capsules ald.kail.toucheprive.com.uml.iv http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

olusire
olusire

06 Ağustos, 2020

Online[/url] Buy Amoxicillin iqw.tfyc.toucheprive.com.tci.pl http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
oopydoze
oopydoze

06 Ağustos, 2020

No Prescription[/url] Buy Amoxicillin fwj.kuyw.toucheprive.com.tce.mx http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Yorum bırakın

Yorumlar onaylandıktan sonra gösterilir.