23 Eylül, 2019 Okuma süresi 2 dakika

Temel renklerden biri olan beyazı çok çabuk ve hızlı bir şekilde kombinlemek mümkündür. Şık olmanızı sağlayan beyaz rengi kullanırken tok ve kalın kumaşların tercih edilmesine dikkat etmekte fayda var. Böylece, yazın güneşine çıkınca parlama olmaz. Beyaz, sadelik ve temizliği yansıtan bir renk olduğundan dolayı zarif ve saf bir görünüm elde edilmesini sağlar. Mütevazi ruh halinin ön plana çıkmasına ve dikkat çekici bir enerji medyana çıkarır.

Beyaz Rengin Anlamına Dair Bilgiler

Tesettür giyimin en çok tercih edilen renklerinden biri olan beyazın temizlik, saflık, sakinlik, mütevazi ruh halini karşılayan anlam dünyası var. Kendi iç dünyasındaki zenginliği ve huzuru yansıtmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilebilir. Beyaz ile farklı renklerden oluşan parçaların kombini yapılabilir. Ancak beyazın anlam dünyasındaki değerleri yansıtmak isteyen kadınların kıyafetini tamamen beyazdan oluşturmaları çok daha doğru bir tercih olabilir. Mesela, beyaz bir triko altına son dönemin trenlerinden olan beyaz salaş ve bol görünümlü bir pantolon ile çok iyi bir kombin yaratılır. Üstelik bu kombin ile beyazın asaletini ve zarafetini çok daha güçlü bir şekilde yansıtmak mümkündür.

Sarı ile Beyazın Çekiciliğini Bir Araya Getirin

Bilindiği gibi yaz ve ilkbaharın en iyi renkleri arasında sarı ve beyaz yer alır. Beyazı ana renk olarak seçecek kişilerin aksesuar olarak da sarı renkli bir parça seçmeleri oldukça doğru bir tercihtir. Çünkü sarının sıcaklığına ve samimiyet yaratan atmosferine beyazın serinletici ve sadeliği eklenince, ortaya mükemmel bir kombinin çıktığı ifade edilebilir. Beyaz ve sarı rengin yanına üçüncü bir renk eklemeye gerek de yoktur. Her iki rengin yarattığı mükemmel uyumu üçüncü bir renkle bozmanın hiçbir anlamı olmayacak. Beyaz şal ve uzun eteğin arasına sarı bir bluz tercih etmenizin ortaya çıkaracağı şık ve estetik görünüm gündelik giyiminizin vazgeçilmez tercihi olabilir.

Kafanız Mı Karışık?

Renk uyumu konusunda kaygılı olan ve bu işi pek de becerebildiğini düşünemeyenlerin kombin tasarımını strese sokmalarının hiçbir gerekçesi olmaz. Beyaz etek, trençkot, hırka, kazak ve benzeri parçalarla renk uyumu yakalayacak bir kıyafet tercihini beyazın tonlarında yapmanız en iyi isabetli kombin tasarımına sahip olmanızı kolay hale getirir. Mesela, krem renklerinden oluşan parçalar veya bej gri parçalardan oluşan kıyafetler tercih edilebilir. Eğer, beyazın tonlarını kullanmak istemeyip, daha dikkat çekici bir kombin tasarımına imza atmayı düşünürseniz de zıtların uyumundan yararlanmayı düşünün. Beyaz-siyah, beyaz-kırmızı, beyaz-mavi seçimler ile beyazın asaletine diğer renklerin canlılık ve enerjileri kazandırılabilir.

Aman Dikkat Edin!

Beyaz giyimi tercih eden tesettürlü kadınların dikkat etmeleri gereken birkaç nokta var. Bilindiği gibi yazın genellikle ince kıyafetler tercih edilir; hem ince hem de beyaz bir kıyafet güneş ışığında veya herhangi bir ışıkta ten renginin belli olmasına sebep olabilir. Bunu önlemek için beyaz kıyafetin altına yine beyaz ve ince bir parça daha giyebilirsiniz. İkinci olarak da, beyaz bir kap gibi tamamen tek renk tercih edilen bir giyimin üniformayı andırmasını önlemek gerekir. Bunun için ise en azından şalınızı farklı bir renk veya birden fazla renkten oluşan desenli bir tasarıma sahip olarak seçmenin faydası büyüktür. Böylece, sokak modasına ve gündelik giyime daha uygun bir görünüm ortaya çıkar ve daha şık bir görünüm elde edilebilir.

Touché Editor
Touché Editor


Yorum bırakın