07 Aralık, 2018 Okuma süresi 1 dakika

3 Yorum

Son yıllarda sıkça duyduğumuz “Çabasız Şıklık” nedir? Ne değildir?
-
Normcore (normal ile hardcore kelimelerinin birleşimi) ya da çabasız şıklık, basic ve zamansız parçaları bir araya getirip hem konforlu hem de şık bir görünüm sergilemek diyebiliriz. Moda bir amaçsa ve siz araç haline getirdiyseniz bu yolda doğru bir şekilde yürüyorsunuz.
Çabasız giyinmek denilince aklınıza hemen özensiz bir görünüm gelmesin. Daha sade parçalarla güçlü bir duruş sunmaktır. Bu tarzın en önemli aksesuarı sergilediğiniz tavırdır.
Bu tarzda giyinmek istiyorsanız öncelikle yapmamanız gereken bazı küçük kurallar var. Bunlar; çok karışık desenler, ışıltılı parlak renkler ve kumaşlar kullanarak "çabasız" bir görünüm elde edemezsiniz. Renk ve desen kullanabilirsiniz tabiki ama göze çarpan, iddialı parçalar seçerek çabasız bir görünüm sunamazsınız.
Yapmamız gerekenler;
-Klasikler sizi yanıltmaz
Baslangıç için siyah beyaz uyumuna güvenebilirsiniz. Seçtiğiniz parçaların oversize durmasına dikkat ederseniz istediğiniz görünüme daha hızlı ulaşırsınız.
-Renkleri iyi öğrenin
Doğru kullanıldığında renkler her daim bizim yanımızdadır. Önemli olan aynı renk ailesinin içinden parçalar seçmenizdir. (Kontrast renklerin uyumu tamamiyle başka bir konu :) Seçtiğiniz renklerle birlikte seçtiğiniz parçaların kumaş uyumlarıda oldukça önemli bir noktadır.
-Temeli sağlam oluşturun
Doğru seçilen ana parçalarla oluşturulmuş bir gardroba sahipseniz bugün ne giyeceğim? diye düşünmezsiniz. Üzerinize oturan bir jean pantolon, kaşe bir kaban, her tarza uyabilecek bir ceket ve bej (açık tonlarda) bir kumaş pantolonla hemen her parçayı birleştirebilirsiniz.
Soner Boyraz
Soner Boyraz


Yanıt

Elif
Elif

10 Nisan, 2019

Merhaba , bu markayı kesfettigimden beri elim sadece sizin profilinize gidiyor her parça mükemmel #love

Eda
Eda

26 Şubat, 2019

Çabasız şıklığın adresi benim için Touche,her parçası kendine özgü olduğu için özgüvenime büyük fayda sağlıyor😊

burcak
burcak

28 Aralık, 2018

Soner Bey Merhaba,

Yazılarınızı çok beğeniyorum. Önerdiğiniz kombinlerin linklerini de paylaşabilmeniz mümkün müdür?

Sevgiler

Yorum bırakın