01 Temmuz, 2019 Okuma süresi 3 dakika

Vücut tipine göre giyinmek oldukça zor bir o kadar da önemli bir konudur. Fazla kilolu olsanız bile, bu güzel giyinmek için bir engel teşkil etmez. Eğer doğru kıyafet tercihleri yapar ve bu parçaları doğru şekilde kombinleyebilirseniz kilolu olmanız size engel olmayacaktır. Önemli olan vücudunuzdaki güzel kısımları vurgulamak ve fazla kilolarınızı gizleyecek nitelikte giyinmektir. Hangi kıyafetlerin sizin için en iyi sonucu verdiğini bildikten sonra şık olmanız işten bile değil. Peki ama kilolu kadınlar nasıl giyinmeli? Hadi işinize yarayacak faydalı bazı bilgilerin üzerinden birlikte geçelim.

Kilolu Kadınlar İçin BluzKilolu Kadınlar İçin Bluz - 2

Kilolu bayanlar için bilinmesi gereken -ki genellikle de bilinen- en yaygın bilgi, yatay çizgilerden ve aşırı desenlerden kaçınmanız gerektiğidir. Bu kurala sadık kalarak oluşturduğunuz kombinlerle istenmeyen bazı durumlardan kaçınabilirsiniz. Yatay çizgili ve aşırı desenli kıyafetler, kaçınmaya çalıştığınız vücut noktalarınıza istenmeyen bir şekilde dikkat çekecektir. Daha ince görünmek istiyorsanız düz renk kıyafetler daha güvenli bir seçim olacaktır.

Denenmiş bir kural; siyah gerçekten de zayıf ve zarif bir görünüm kazandırıyor. Daha koyu renkler ile kombin yapmak güvenlidir, çünkü açık ve parlak renkler direkt olarak vücudunuza dikkat çekecektir. Bu nedenle de koyu renkler bazı sorunlu bölgelerin kamufle edilmesinde daha etkili seçimlerdir. Eğer, desenli bir kıyafet seçecekseniz de dikey desenleri ve daha küçük detayları olan parçaları tercih edebilirsiniz. Dikey olarak akan çizgiler veya desenler, vücudunuzun uzunluğunu takip edecek ve yatay desenlerde olduğu gibi kesmek yerine uzatacaktır. Bu da daha uzun ve zayıf görünmenizi sağlayacak ipuçlarından birisidir.

Kilolu Kadınlar İçin TrençkotKilolu Kadınlar İçin Trençkot - 2

Doğru Kıyafet ve Aksesuar Tercihleri Yapmaya Çalışın

Kilolu Kadınlar İçin TunikKilolu Kadınlar İçin Tunik - 2

Doğru aksesuarları seçmeniz, sizin için daha iyi olacaktır. Örneğin, tunik üzerine geniş bir kemer sizin için sorunlu olan alanı gizlemeye yardımcı olacaktır. Bununla beraber, ışıltılı küpeler veya heyecan verici bantlar dikkati vücudunuzdan yüz bölgenize çekecektir. Tercihe göre büyük beden kıyafetleri de kullanarak kilolarınızı gizleyebilirsiniz. Ancak, kolaya kaçmak yerine doğru kıyafet tercihleri ile şıklığı yakalamak isterseniz de yukarıdaki önerileri dikkate alarak bol giyinmeden de bu sorunu çözebilirsiniz.

Vücut ölçülerinize uygun olan pantolonu seçmeniz de kilolarınızı gizlemeniz açısından önemlidir. Kilolu kadınlar için genellikle çok büyük pantolon giymek küçük pantolon giymekten daha mantıklı gelir. Fakat işin aslı her iki seçenek de eşit derecede düzensizdir. Çok büyük pantolon sizin vücut şeklinizi gizler ve hantal görünmenize sebep olur. Bu nedenle, ne çok dar ne de çok geniş olan pantolonlar yerine daha orta darlıkta bir pantolon seçerek şık ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Etek seçiminizi yaparken de yine çok dar veya çok geniş seçimler yerine orta genişlikte eteklere yönelebilirsiniz. Eteklerin, pantolona kıyasla çok daha uygun tercihler olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Modelleri gereği geniş yapıya sahip olan pek çok etek modeli olduğundan, bu eteklerle hem kilolarınızı gizlemiş hem de bu eteği kilolarını gizlemek için giymiş olduğunuz algısını ortadan kaldırmış olursunuz.

Koyu Renkler Giymek Zorunda Değilsiniz

Kilolu kadınların genellikle siyah başta olmak üzere koyu renkleri tercih etmesi yanlış bir seçim olmamakla beraber şık olmak için bir zorunluluk da değildir. Kıyafet tercihinizi yaparken siyah ve gri gibi renklerin dışında canlı renklerin pastel tonlarını da tercih edebilirsiniz. Renk seçiminden daha önemli olan konu ise desen seçimidir. Koyu renklerin dışına çıktığınızda üstüne bir de desenli kıyafetler tercih etmek fazlasıyla riskli bir hareket olacaktır. Bu nedenle özellikle de üst giyimde düz renk parçalar tercih etmek faydalı olacaktır.

Kilolu Kadınlar İçin Tunik - 3Kilolu Kadınlar İçin Tunik - 4

Renklerine ve modellerine özen göstererek yapacağınız kıyafet alışverişlerinde koyu renklerin tekstil alanında oldukça yoğun olduğunu görecekseniz. Pek çok marka kıyafetlerini sadece zayıf kadınları düşünerek tasarlar ve bu da aradığınız model çeşitliliğini bulamamanıza sebep olur. Touche, koleksiyonlarında herkese hitap edecek modaya uygun parçalara yer vermeye özen gösterir. Siz de hem renkli hem de vücut şeklinize uygun parçalar bulmakta zorlanıyorsanız Touché Privé koleksiyonlarına mutlaka göz atmalısınız.

Touché Editor
Touché Editor


Yorum bırakın