11 Haziran, 2019 Okuma süresi 2 dakika

Gün içerisinde giymiş olduğumuz kıyafetler, günlük yaşamımızı da önemli ölçüde etkileyen faktörler arasında yer alır. Günlük hayat ya da iş hayatında şık giyinen birisi olmak insanların size olan bakış açısını dahi değiştirecek niteliktedir. Şık giyinmek kişiye oldukça olumlu bir hava da katar. Zira şık giyinen kimse kendisine daha çok güvenir ve gün içerisinde daha özgüvenli hareket eder ve günlük hayatında daha başarılı bir birey olur. İşte bu nedenlerle doğru giyinmek ve şık kombinler yapmak günlük hayatımızda oldukça önemli bir yer tutar.

Şık kombinler oluşturmak aslında son derece basit yöntemler içerir. Yazımızda şık kombinler üretmenin püf noktalarına değineceğiz.

Şık Giyinmek

Şıklık aslında güzellik gibi göreceli bir kavram olduğundan, herkeste farklı farklı şıklık anlayışları bulunabilir. Ancak günümüz modasında herkesin kabul ettiği bazı şıklık püf noktaları yer alır. Biz de yazımızda kısa boylu kadınların şık giyinebilmesi için çeşitli tavsiyeler vereceğiz.

Fiziksel Görünüşe Göre Giyinmek

Şık görünmenin anahtarlarından bir tanesi de fiziksel yapıya uygun kıyafetler seçmekten geçer. Kısa boylu kadınların kendilerini daha uzun gösteren kıyafetler seçmeleri doğru olacaktır. Üzerinize giyeceğiz geniş ve uzun bir t-shirt bedeninizin hantal gözükmesine ve bacaklarınızın olduğundan kısa görünmesine neden olabilir. Bu sebeple üzerinize giymiş olduğunuz tişörtü, pantolon ya da eteğinizin içine sokarak bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kemerler de önemli kombin araçlarından bir tanesi olsa da kısa boylu kadınlarda bazı sıkıntılara neden olabilmektedir. Elbise üzerine takılan kemerler, bacaklarınızın kısa görünmesine ve gövdenizin hantal görünmesine neden olabilir.

Ceket ve blazer tercihleri de önemlidir. Kısa boylu kadınların uzun ceket ve blazer tercih etmeleri, kötü bir görünüme neden olabilir. Uzun ceketler bacak boyunun iyice kısa görünmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle kısa boylu kadınlar ceket ve blazer tercihlerinde bacak kısmını kapatmayacak olan kısa türleri tercih etmelidirler.

Sweatshirt tercihi de tıpkı tişörtlerde olduğu gibi kısa yapılı olarak tercih edilmelidir. Sweatshirtler bacak boyunu kapatmamalıdır. Hatta giyilecek olan sweatshirtler de pantolonun içerisine sokulursa daha uzun bir bacak görüntüsüne sahip olmak mümkündür.

Trençkot da kısa boylu kadınlarda, kısa boyu vurgulayan kıyafet çeşitleri arasında yer alabilir. Zira trençkotlar uzun yapılarından ötürü kadınların bacaklarını kapatır ve kısa boyu vurgular.

Kombinler ve Renk Tercihleri

Kısa boylu kadınlar için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de renk kombinleridir. Farklı renklerdeki kombinler, vücudun ikiye bölündüğü bir görünüm ortaya çıkarır. Bu da kişinin kısa boyunu vurgulayan bir etmendir. Bu nedenle, kombin tercihi yaparken benzer renklerin kullanımına özen gösterilmesi kısa boylu kadınların avantajına olacak bir durumdur. Örneğin, lacivert bir kot pantolon giyilecekse, üzerine laciverte benzer koyu tonlar giyilmesi daha uygun olacaktır. Kırmızı gibi bir renk giyildiğinde ise kişinin kısa boyu vurgulanmış olur.

Renk uyumu yapılacak kombinlerin en önemli nitelikleri arasında yer alır. Doğru yapılacak renk kombinleri sayesinde, bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Yine yapılabilecek bir diğer yöntem de boyuna çizgili kıyafet tercihleridir. Bu tarz kıyafetler de boyunuzun uzun gözükmesini sağlayabilir.

Aksesuar Seçenekleri

Kadınların kombinlerini tamamlayabileceği aksesuarların başında çanta modelleri gelir. Çantalar kombinlerin olmazsa olmazı niteliği taşır. Bu nedenle, çanta tercih ederken oldukça dikkatli olmak gerekir. Özellikle kısa boylu kadınların çanta tercihleri de farklılaşmaktadır. Daha çok elde taşınan küçük yapılı çantalar kısa boylu kadınların tercih ettiği modeller arasında yer alır.

Touché Editor
Touché Editor


Yorum bırakın