02 Temmuz, 2018 Okuma süresi 3 dakika

4 Yorum

Çalışma hayatında şık olmak, tesettürlü kadınlar için fazlaca önem verilen konulardan biridir. Ofis içerisinde hem şık olmak hem de muhafazakar giyim sınırları içerisinde kalmak özen gerektiren ve üzerine düşünülmesi gereken bir konudur. İşte bu noktada sizlere hazırladığımız bu yazıda muhafazakar giyim ile ofiste nasıl şık olabileceğinizi anlatacağız. Bildiğiniz üzere iş hayatında giyim konusunda da pek çok çeşit kural bulunmakta. Özellikle de kurumsal bir firmada çalışıyorsanız mutlaka işe ciddi kıyafetlerle gelmeniz ve her daim şık olmanız beklenir. Bunu sağlamak için de çeşitli kombinleri denemeli, size en uygun olanını seçmelisiniz.

Son zamanlarda hızla büyüyen ve gelişen tesettür giyim sektörü ile birlikte tesettür modası da yeni dinamikleri ile hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Moda, günlük hayatımızın her noktasında giyime ve tarza dair her şeyi kapsar. İş hayatındaki giyim trendleri de bu kapsamda ele alınması gereken bir husustur. Peki, tesettürlü kadınlar ofiste nasıl giyinmelidir? Ofis şıklığına ulaşmak için hangi moda kurallarına uymak gerekir?

Muhafazakar Giyimde Ofis Şıklığı Kombin Önerileri

Ofiste hem şık hem de muhafazakar giyime uygun kombinler seçmeniz için moda dünyasında birçok öneri bulunuyor. Tesettür dünyasında giyim trendlerinin hızla değişmesi ve tasarım tarafında kıyafetlere dokunan sihirli eller ile birlikte artık iş hayatında tercih edebileceğiniz pek çok kombin var. Tabii bu kombin önerileri çalışılan kurum ve kuruluşa göre daha doğrusu kurumun kıyafet konusundaki tutumuna göre de değişim gösteriyor. Örneğin, bir memur ile özel bir kurumda çalışan kişinin giyeceği kıyafetler farklılık gösterebilir. İşte biz de bunları düşünerek sizlere çeşitli kombin önerileri hazırladık.

Bir kadının işe giderken hem şık hem iddialı hem de rahat olması gerektiğini düşünüyoruz. Genelde ofislerde çalışan hanımlar sade giyinmeyi tercih ederler. Seçilen desen ve renklerde de her daim yalınlık ve sadelik ön plandadır. Peki, ofis şıklığına ulaşmak için hangi noktalara dikkat etmek gerekir? İşte ofiste hem İslam’a uygun hem de şık olarak giyinmenizi sağlayacak bazı ipuçları;

  • Tesettürlü hanımlar ofise giderken seçecekleri kombinlerde dikkatli olmalı, özellikle de dar giyinmemeye özen göstermelidirler.
  • İş hayatında giyilecek kıyafetlerde renk seçimi de önemli bir husustur. Genelde siyah ve lacivert gibi düz ve sade renkler seçilmelidir. Bunun yanı sıra bu renkler ön plana alınarak tasarlanan desenli kıyafetler de gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.
  • Ofis için kombin tercihlerinde ayakkabı seçimine de dikkat etmek gerekir. Ayakkabıların kesinlikle rahat olması şarttır. Çünkü 8-10 saatlik mesaide ayaklarınızı yorarak sağlığınıza zarar vermek istemezsiniz. Yoğun iş temposunda sizi yormayacak ayakkabılar ilk tercihiniz olmalıdır. Yine de eğer o gün bir toplantınız varsa yüksek topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz.
  • Ofis ortamında tesettürlü hanımlar genelde pantolon üzerine uzun tunik elbiseleri tercih etmektedir. Bu kombinde de eğer bir parça desenliyse diğer parça sade olarak tercih edilmelidir.
  • Ofis şıklığına ulaşmak için tunik yelek takımları ve kap modelleri de dikkate alınabilir. Bu kıyafetler kullanılarak oldukça şık kombinlere ulaşmak mümkündür.
  • Dar ya da bol paça pantolonlar üzerine düz kaplar da tercih edilebilir.

Muhafazakar Giyimde Ofis Şıklığı Ve Rahatlık

Muhafazakar giyimde ofis şıklığı elde etmek isteyen ama yine de rahat olmak isteyen tesettürlü hanımlar da tunik ve klasik pantolon kombinleri yapabilir. Hali hazırda 2018 muhafazakar ofis giyim trendleri arasında salaş takımlar da ön plana çıkmaktadır. Sezona damgasını vuran salaş tunikleri klas bir şal ile tamamladığınız zaman ofisin en şıkları arasına gireceğinize eminiz.

İş hayatında şıklığı yakalamak için gereken en temel üç şey ise; sadelik, rahatlık ve şıklık. Bu üç unsuru eksiksiz barındıran bir kombin yaptığınızda işin zor kısmını atlatmışsınız demektir. Bu önemli adımların yanında bir kombini güzel yapan diğer önemli etmen ise seçilen kıyafetlerin eşsiz bir tasarıma ve yüksek bir kumaş kalitesine sahip olmasıdır. Touché Privé, size eşsiz tasarımları yüksek kalite kumaşlar kullanarak ürettiği kıyafetlerle sunar. Bu sayede siz de alışılagelmiş kombinlerin dışına çıkarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Touché Editor
Touché Editor


Yanıt

eiwiriw
eiwiriw

27 Eylül, 2020

] Amoxicillin 500mg cbh.mfth.toucheprive.com.ygc.qo http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

exazizoquk
exazizoquk

27 Eylül, 2020

500 Mg[/url] Amoxicillin Online pmu.jcwg.toucheprive.com.oqj.ij http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Kader
Kader

25 Şubat, 2019

Benim için güzel görünmenin verdiği bir özgüven,cesaret,enerji günümü daha da mükemmelleştiriyor siz güzel giyinmemin, şıklığın ve rahatlığımın adresi – siz enerjimin, günümü güzelleştirmenin, özgüvenimin adresi❤️

İmren
İmren

01 Kasım, 2018

Çok güzel yazmışsınız ama fiyatlar da uçuk olmasa

Yorum bırakın

Yorumlar onaylandıktan sonra gösterilir.