26 Haziran, 2019 Okuma süresi 2 dakika

Şık giyinmek için gayret gösteren ve doğru kıyafetleri bulmak için zaman harcayan biriyseniz, aynı kıyafetin bir kişi üzerinde çok güzel dururken bir başkası üzerinde hüsran yarattığına çok şahit olmuşsunuzdur. Bu hüsrana sebep olan en büyük etmen ise kişilerin kendi fiziksel özelliklerine en uygun seçimi yapmak yerine sadece elbisenin güzelliğine odaklanmasıdır. Kombin yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biri ise haliyle kişinin boyudur. Daha önce blogumuzda bu konuya benzer şekilde kısa boylu kadınların nasıl giyinmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise uzun boylu kadınlar için bazı giyim önerilerinde bulunacağız. Şimdiden keyifli okumalar!

Tuniklerle Daha Şık Olacaksınız

Uzun Tunik Uzun Tunik

Tunik, özellikle tesettür giyimde vazgeçilmez öğelerden biridir. Uzun boylu kadınlar için pek çok kombin içerisinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Tunik, tasarımına ve kesimine de bağlı olmakla beraber genellikle pantolon ile kullanılır. Uzun eteklerle de şık kombinler yapabileceğiniz pek çok tunik de kolaylıkla bulabilirsiniz. Tuniklerde en çok aranan özellikle kalça bölgesini kapatacak kadar uzun olmasıdır. Özellikle de uzun boylu kadınlarda tuniklerin uzunluk konusunda daha dikkatli seçilmesi gerekir. Fazla uzun olan tunikler ise kombininizin şıklığına gölge düşürebilir. Bu nedenle, tunik satın alırken uzunluğunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Gömlek Uzunluğu

Uzun Gömlek Uzun Gömlek

Hem klasik giyim hem de gündelik giyim için gömlek temel bileşenlerden biri olarak kombinlerde yerini alıyor. Uzun boylu bir kadın olarak gömlek tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İşe giderken kullanılacak bir kombin yapıyor ve bu kombin içerisinde klasik bir gömlek kullanıyorsanız, bu gömleğin boyunun sizin üzerinizde kısa kalmamasına özen göstermelisiniz. Gündelik kullanım için olan gömleklerde kol boyu kısa tasarımlar göze batmayacaktır, ancak uzun boylu kadınlar için klasik gömleklerde gömleğin boyunun ve kol boyunun kısa olması hoş durmayacaktır.

Topuklu Ayakkabıları Hayatınızdan Çıkarmayın

Uzun Boylu Kadınlar İçin Giyinme Rehberi Uzun Boylu Kadınlar Topuklu Ayakkabı Giymeli Mi?

Pek çok kişi uzun boylu kadınların topuklu ayakkabı giymesinin doğru olmadığını iddia ediyor. Diğer taraftan, modanın önde gelen isimleri ise bu inanışın tamamen yanlış olduğunu hatta topuklu ayakkabıların uzun boylu kadınlara daha çok yakışabileceğini söylüyor. Uzun boylu kadınlar için topuklu ayakkabı tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise topuk boyunun çok uzun olmamasıdır. Çok uzun topuklar hem konforunuz hem de genel stiliniz açısından istisnalar dışında doğru bir tercih olmayacaktır.

Renk ve Desen Konusuna Dikkat

Uzun Boylu Kadınlar İçin Renkler Uzun Boylu Kadınlar İçin Desenler

Kıyafet seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise renk ve desen meselesidir. Renk seçiminin doğrudan boy ile alakası olmamakla beraber desen seçimi ise oldukça kritiktir. Kıyafetlerinizde renk seçimini yaparken genel kombininizde uyumu yakalamanız yeterli olacakken desen seçimlerinde daha özverili seçimler yapmanız gerekir. Desen seçimini yaparken küçük desenler yerine daha büyük desenler seçebilir veya yatay çizgili desenleri tercih edebilirsiniz.

Aksesuar Seçimi

Uzun Boylu Kadınlar İçin Çanta Uzun Boylu Kadınlar İçin Şal

Uzun boylu kadınlar aksesuar seçimi yaparken daha büyük aksesuarları tercih edebilirler. Büyük kemerler, büyük çantalar ve büyük takılar gibi tercihler yaparak kombininizi tamamlayabilirsiniz. Çanta tercihinizi küçük çantadan yana kullanmak çoğu durum için doğru bir karar olmayacaktır. Orta boy ve büyük boy çantalar boyunuza orantısı açısından çok daha doğru bir tercih olacaktır. Şal kullanırken de şal bağlama şeklinizi bu doğrultuda yapmanız ve şalın uçlarını omuzlarınızdan sarkıtmanız şık bir görüntü yakalamanızı sağlayabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz konular uzun boylu bir kadın olarak daha şık kombinler yapmanızda size fayda sağlayacaktır. Ancak yine de kendi tarzınızı oluşturmanız ve size yakışan kıyafetleri bulmanız gerekecektir. Siz de kombinlerinizde şıklığı yakalamanız için gerekli en güzel kıyafetleri Touche’de bulabilir, ücretsiz iade ve vade farksız 6 taksitle hemen sipariş edebilir, ödemenizi ise internet sitemizden kredi/banka kartıyla güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Touché Editor
Touché Editor


Yorum bırakın