1.  KAPSAM

   İşbu İşlem Rehberi, 26.08.2015 yayım tarihli 'Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik' uyarınca hazırlanmıştır.

  2. TANIMLAMALAR

   Bakanlık: T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı,

   Satıcı: Cumhuriyet Mahallesi Silahşör Caddesi Ada İş Merkezi No:67 Kat:3 Bomonti, Şişli/İstanbul adresinde mukim Touché Tekstil A.Ş.’yi,

   Web Sitesi: https://toucheprive.com/’ u

   Mobil Uygulama: Web Sitesi’nin taşınabilir cihazlar için özel olarak hazırlanmış “Touche Prive” uygulama versiyonu’nu,

   Alıcı: Web Sitesi’ni ve/veya Mobil Uygulama’yı kullanarak mal ya da hizmet satın alan kişi’yi,

   Kullanıcı: Satıcı tarafından işletilen Web Sitesi'ni ve/veya Mobil Uygulama’yı ziyaret eden ya da herhangi bir şekilde kullanan ve/veya üye olan kişi’yi

   Kullanım Koşulları: Web Sitesi/Mobil Uygulama içinde bulunan ve Kullanıcıların Web Sitesi’ni ve/vey Mobil Uygulama’yı kullanımları sırasında uymayı kabul ettikleri tüm kullanıcılar/ziyaretçiler için geçerli genel kural ve şartlar’ı

   Çağrı Merkezi: Satıcı tarafından, Kullanıcıların telefon yahut elektronik posta vasıtasıyla ulaşarak sözlü/yazılı iletişimde bulunabileceği ve olası sorunların çözüm yollarının gösterildiği merkez’i,

   ifade eder.

  3. ALIŞVERİŞ ESNASINDA UYGULANACAK TEKNİK ADIMLAR

   Web Sitesi/Mobil Uygulama’da alışveriş esnasında karşınıza çıkacak adımlar ve işlemler aşağıda görselleri ile birlikte gösterilmektedir:

   Sipariş Oluşturma

   1. Web Sitesi’nde istediğiniz ürün/ürünler sayfaları gezin, dilerseniz ürünleri renklerine, türlerine göre filtreleyin, seçili listedeki dilediğiniz kritere göre listeleyin, isterseniz listeleme sayfasından beğendiğiniz ürünleri favori listenize ekleyin.
   2. Beğendiğiniz ürün/ürünler için renk ve beden seçip, sepetinize ekleyin.
   3. Hesabınıza giriş yapabilir ya da sepet adımında misafir olarak devam edebilirsiniz. Bilgi sayfasından İndirim Kodu mevcut ise ilgili alana giriş yaparak uygula diyerek kullanabilirsiniz.
   4.  Kargo ve teslimat için gerekli bilgileri doldurmalısınız.
   5. Ödeme yöntemini seçtikten sonra (ödeme yükümlülüğü altına girmeden hemen önce) Ön Bilgilendirme Formu’nu okuyup uygunsa onaylayabilir, akabinde Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onaylayarak ve ödemenizi yaparak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
  4. ALIŞVERİŞE İLİŞKİN GENEL BİLGİLER 
   Alıcı tarafından kabul edilerek onaylanan Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, ilgili mevzuat uyarınca işlem tarihinden itibaren 3 (üç) yıl süreyle elektronik ortamda saklanmakta ve Alıcı'nın istediği zaman kolayca erişimine açık tutulmakta, Alıcı’ya elektronik posta yoluyla onayladığı belgeler iletilmektedir.
   Alıcı tarafından sipariş verme işlemi sonlandırılmadan önce olası veri girişi hatalarını düzeltilmesi için sipariş özeti elektronik ortamda Web Sitesi üzerinde gösterilmekte ve düzeltme için gerekli teknik imkanlar sağlanmaktadır, Alıcı dilerse önceki aşamalara dönüp ilgili düzenlemeleri dilediği şekilde yapabilecektir.
   İade süreçleri ile ilgili detaylara Alıcı dilediği zaman Web Sitesi üzerinden erişebileceği ‘Nasıl İade Edebilirim’ bölümünden ya da Çağrı Merkezi’ni arayarak detaylı bilgiye erişebilecektir.
   Satıcı ile Alıcı arasında olası bir uyuşmazlık yaşanması halinde öncelikle Çağrı Merkezi'nden Satıcı ile iletişime geçilerek sorunun hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturulması tavsiye edilmektedir.Alıcı ile Satıcı arasında Çağrı Merkezi üzerinden olası sorunlara çözüm bulmak üzere görüşmeler yapılması Alıcı'nın tabi olduğu mevzuat kapsamında dilediği yasal yollara başvurmasına engel teşkil etmez.

   5.GİZLİLİK KURALLARI
   Satıcı tarafından, Kullanıcılar'a daha iyi hizmet verebilmek ve satıcı yükümlülüklerini yerine getirebilmek amacıyla bazı kişisel bilgiler (ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, adres vb.) talep edilmektedir. Alıcılara ait verilerin işleme şartları, işleme amaçları ve aktarım durumları, diledikleri zaman Web Sitesi üzerinden erişebilecekleri ‘Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metni’nde ayrıntılı şekilde yer almaktadır. Çerez kullanımlarına ilişkin detaylı bilgiye ise dilenildiği zaman Web Sitesi’nde yer alan ‘Çerez Politikası’ndan ulaşılabilecektir.
   Satıcı, üyelik formları, bize ulaşın formu ya da mal veya hizmet satışı sırasında kendisine iletilen bilgileri, faaliyet dışı hiçbir amaçla kullanmamakta ve faaliyet dışı üçüncü kişilere satmamaktadır.