MADDE 1 -SATICI BİLGİLERİ

 

Ünvanı 

Touche Tekstil A.Ş

Adresi 

Cumhuriyet Mh, Silahşör Cd, Ada İş Mrkz, N:67, K:3 Şişli/İSTANBUL 

Telefon

+(90) 212 230 19 96

Email

info@toucheprive.com

MERSİS No

 

 

(Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır)  

 

MADDE 2-  ALICI BİLGİLERİ

 

Adı/Soyadı/Ünvanı 

 

Varsa T.C. Kimlik No, Vergi No 

 

Adresi 

 

Telefon 

 

Email 

 

 

(Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır)  

 

MADDE 3- BİLGİLENDİRMENİN KONUSU VE ÜRÜN

 

İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nun konusu ALICI`nın SATICI`ya ait Web Sitesinden, elektronik ortamda sipariş verdiği aşağıda belirtilen ürünlerin ("Ürün/Ürünler") satışı ve teslimi ile ilgili olarak ALICI ve SATICI sıfatlarına haiz olan tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması, SATICI’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına (e-ticaret) uygun şekilde SATICI tarafından bilgilendirilmesidir.

 

ALICI, https://toucheprive.com/ internet sitesinden SATICI’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.  

 

3.1 - Ürünün adı, adeti ve vergiler dahil satış bedeli

 

Malın/Ürünün/Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. 

 

*Mal/Ürün türü : 

*Marka/Model : 

Rengi : 

*Adedi : 

*Satış Fiyatı(KDV’siz) : 

Kargo Ücreti : 

Ödeme Şekli : 

*Teslimat Adresi : 

Teslim Edilecek Kişi :  

*Fatura Adresi :  

 

3.2 -  Ödeme Şekli : İnternet üzerinden kredi kartı ile (Tek çekim ve taksitli)

 

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığıandır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez. 

 

https://toucheprive.com/ den kredi kartı (Visa, MasterCardvs) yöntemleri ile alışveriş yapılabilir. 

 

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu ön bilgilendirme sözleşmesinin elektronik ortamda teyit edilmiş olması ve ürün bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

Sözleşme konusu ürüne ilişkin ödemenin ALICI tarafından kredi kartı ile yapılması durumunda, ALICI ile kredi kartı sahibinin ya da ürünün teslim edileceği kişinin farklı olmasından kaynaklanabilecek olan, kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması da dahil olmak üzere türlü hukuki risk, ALICI’ya aittir. ALICI, bahsi geçen durumlarda herhangi bir şekilde zarara uğraması halinde SATICI’dan hiçbir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

 

3.3 -  Ürünün Teslimi: ALICI, satın aldığı online ürünle ile ilgili ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini okuyup onayladıktan sonra kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı an ALICI adına siparişlerin işleme anıdır. Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil Dolar tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) ALICI tarafından onaylandıktan sonra, banka posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmamakla birlikte sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir. ALICI tarafından belirlenmiş kargo tarafından ürün/lerin teslim edilmesi ile birlikte teslimat tamamlanmış olur.

 

 

 

 

MADDE 4-ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ

 

Ürünün tanımı ve özellikleri aşağıda belirtildiği gibi olup bu bilgiler ALICI tarafından da onaylanmıştır.

 

*Mal/Ürün türü : 

*Marka/Model : 

Rengi : 

*Adedi : 

*Satış Fiyatı(KDV hariç) : 

 

Teslimat, kargo firması aracılığı ile SATICI tarafından yukarıda belirtilen adrese yapılacaktır. Kargo Ücreti ALICI tarafından ödenecektir.

 

Kargo Ücreti : …. Dolar olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir.

 

Kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve ALICI tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dâhil değildir. SATICI satış anında yürüttüğü ve/veya web sitesinde şartlarını ilan ettiği kampanyalara bağlı olarak kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını ALICI’ya yansıtmayabilir. SATICI kargo ücretine yönelik olarak uygulanan usul ve yöntemleri gelecekte değiştirme hakkını saklı tutar.

 

Ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo ile ALICI’nın adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. ALICI’ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir. 

 

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI, SATICI’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.  

 

SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar ve/veya teknik sebepler vs. nedenler ile mesafeli satış sözleşmesine konu ürünü(leri) süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya 3 (üç) gün içinde bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, mesafeli satış sözleşmesine konu ürünün(lerin) varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. 

 

Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri en.toucheprive.com da yer alan müşteri hizmetlerine derhal bildirilmelidir.

 

MADDE 5 - ÜRÜNÜN ÖDEME BİLGİLERİ

 

Ürünün ücreti, ödeme koşullarına ilişkin temel bilgiler ve özellikler aşağıda belirtildiği gibi olup bu bilgiler ALICI tarafından da onaylanmıştır.

 

 • Ürünün/Ürünlerin toplam bedeli KDV dahil …. TL’dir.

 

5.2. ALICI sipariş bedeli ödemesini internet üzerinden kredi kartı ile yapacaktır. Kredi kartı işlemleri güvenli ve şifreli bir kanal üzerinden doğrudan bankaya iletilir ve tüm işlemler banka tarafından yapılır.

 

MADDE 6-TAAHHÜTLERİN GEÇERLİLİK SÜRESİ

 

İşbu formda yer alan ürün ya da hizmete ilişkin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler, ilan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerli olup bugünden sonra SATICI tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

 

MADDE 7-CAYMA HAKKI

 

ALICI malı teslim aldıktan sonra on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

 

Cayma hakkının kullanım süresi çoklu siparişlerde son ürünün tarafınıza ya da sizin yerinize belirlediğiniz, taşıyıcı firma hariç, üçüncü kişilere teslim edilmesinden itibaren ve tekli siparişlerde ürünün tarafınıza ya da sizin yerinize belirlediğiniz, taşıyıcı firma hariç, üçüncü kişilere teslim edilmesinden itibaren başlayacaktır.

 

Cayma hakkı bildirimi aşağıdaki adreslerden birine iletilebilir.

 

Cayma Bildirimi

E-posta:

:

Faks:

:

Posta Adresi:

:

 

Cayma hakkı süresi ALICI’ya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin iade kargo bedeli ilave masraf alınmaksızın SATICI tarafından karşılanır. Kargo bedeline ilişkin yurtdışı siparişlerinde vergi ücretlerinde farklılık talep edilebilecektir. ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde SATICI ürün bedelinin iadesinde gecikmeyi haklı kılan herhangi bir hal yok ise on dört gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

 

ALICI’nın istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

 

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması, kullanılmış olması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa SATICI’ya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.

 

Ürün iadesi için iade isteği öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade bilgileri SATICI tarafından ALICI’ya iletilir. Bu iletişimden sonra ürün; iade ile ilgili bilgilerini içeren faturasıyla birlikte ALICI’nın adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla SATICI’ya ulaştırmalıdır. SATICI’ya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, iade ödemesi de ALICI kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün SATICI’ya iade olarak teslim edilmeden bedelinin iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

 

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: ALICI ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka ALICI’ya geri ödemesini bu sayıda taksitle yapmaktadır. SATICI, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

 

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, ALICI’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

 

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz;

 

 • a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

   

  • b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

    

   • c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

     

    ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

     

    • d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

      

     • e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

       

      • f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

        

       • g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

         

        ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

         

        • h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

          

         MADDE 7-YETKİLİ MAHKEME ve UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

          

         İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, SATICI kayıtları (bilgisayar, ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur.

          

         İlgili hükümler saklı kalmak üzere, tarafların işbu Sözleşme, tarafların ödeme/teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlüktedir.

          

         İşbu sözleşmenin şartları bakımından Türk hukuku uygulanacak olup Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

          

         Siparişin onaylanmasıyla ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

          

         MADDE 8-YÜRÜRLÜK

          

         İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda ALICI tarafından okunarak kabul edildikten sonra yürürlüğe girecektir.

          

         İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nda belirtilen bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğumu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğimi kabul, taahhüt ve beyan ederim.

          

         Satıcı

         :

         Alıcı

         :

         Alıcı e-posta

         :

         Tarih

         :